ЯК ЗАХИЩАТИСЯ ВІД ПСУВАННЯ

«Знайомство може початися і із стусана».
Японське прислів'я

Що таке псування? Це, перш за все, контакт. Контакт між людьми. А які бувають контакти? Візуальні, аудиальные і кинестетические.Всі інші можливі контакти відносяться до категорії ідеального (тобто духовного), і до нашої теми не відносяться.
Візуальний контакт - це контакт за допомогою поглядів. Не погляду, а поглядів. Тобто, погляд однієї людини повинен зустрітисяз поглядом іншого. Аудіальний контакт - контакт за допомогою звуків, слів, фраз. Ну і, нарешті кинестетический контакт - контакт за допомогою дотиків.
Стосовно теми наведення псування, як вже наголошувалося, кращий кинестетический контакт - голоблею по голові. Просто, ясноі дохідливо. Проте, на жаль, не завжди під рукою є голобля, і не завжди нею можна гуманно ударити того хто явно заслуговує, щоб його ударили ломом. Пам'ятайте, у Віллі Токарева: «Я роздавив би тебе трактором, але я боюся судовічинники».
Є чудовий спосіб нажити неприємності: спробуйте пильно роздивлятися кого-небудь в автобусі або в ліфті. Або вас злякаються,або з вами поб'ються. Ну, не прийнято в нашій культурі таке - пильний погляд. Нескромно це, зухвало. В юридичній практиці одного з авторів бували випадки, коли за криво кинутий погляд могли убити. І вбивали.
Стара істина свідчить: «Краща бійка - та, яка не відбулася». Тому, якщо є можливість уникнути конфлікту, його краще уникнути.Нам якось розказували про один оригінал: в студентські роки його улюбленим заняттям було хитатися по нічному місту. За п'ятьроків таких прогулянок його побили тільки один раз. Він завжди користувався одним і тим же прийомом: бачивши підозрілу компаніювін, расфокусировав погляд, йшов як би крізь них. Не поряд, не біля, а практично «крізь». І його не чіпали. Не було контакту.А немає контакту - немає конфлікту.
Але майте на увазі - раз на раз не доводиться. Ваш расфокусированный погляд можуть і не помітити в темноті. Або напасти ззаду.Або у самих нападаючих погляд буде «расфокусированным» від алкоголю або наркотиків. Недаремно все-таки хоча і один раз за п'ять років, але хлопцеві дісталося. І, проте, його прийом дійсно відмінно діє. І самі ми його частозастосовували, і наші знайомі.
Краще всього від конфлікту піти спочатку. І надійніше всього почати це з уникнення візуального контакту.
Але якби все було так просто в нашому житті. Та і оточує нас не тільки вулична шпана. І не дивитимешся на відвідувача, начальника,колегу, або продавця в магазині «незрячим поглядом». І взагалі, живемо на землі, а не на хмарі. І конфлікти неминучі. І вони виникають.
І що робити? Ми віддаємо перевагу конфліктам, в яких можна відбутися жартами. Дай-то Бог, щоб всі вони булитакими.

Термин флексография Печать.