ПОГЛЯД НА МОДЕЛІ

«Брехня може бути менш брехливою, ніж майстерно підібрана правда».
ЕДМОН РОСТАН

Мир - цей опис миру. Про це знають (або підозрюють це) все. Але часто ми над цим просто не замислюємося.
Тим часом, необов'язково при наведенні псування демонструвати співбесіднику реальні кошмари - цілком достатньо описати, щовони існують. Необов'язковим є і існування «ворогів народу» в державі - достатньо щоб населення вірило в існування цих «ворогів». Правда - це те, в що вірять люди.
Йшов семінар по эриксоновскому гіпнозу, і ведучий семінару вирішив проілюструвати думку про те, що мир є опис миру, такимчином.
В магнітофон вставлена касета. Лунають захоплені крики і крики натовпу глядачів. Потім починається музична тема.
(Розповідь керівника ми спробуємо передати якомога ближче до оригіналу).
«Уявіть собі величезний футбольний стадіон. В центрі стадіону стоїть подіум, на якому розташувалася доля-група. Всі місцяна трибунах зайняті натовпом глядачів, що біснується. Зовнішній вигляд глядачів відповідає їх поведінці: всі одягнено в якесь лахміття.
У всіх - і у чоловіків, і у жінок - довге скуйовджене волосся. Всі вони п'яні, вколені, обкурені, і поводяться відповідно.Музиканти, відповідно глядачам, такі ж брудні, кошлаті і дивно одягнені. Всі вони встигли і уколотися і накуритися марихуана. І тому грають «хто в ліс, хто по дрова». Проте глядачі цього, схоже, не помічають. Вони біснуютьсявсе сильніше.
І ось на подіум виходить істота, яка пізніше виявиться співачкою. Нехитро, що ми не відразу може визначити підлогу істоти:співачка приблизно два тижні не умивалася. До того ж алкоголь і наркотики, які вона приймає регулярно зробили свою справу: в свої двадцять з невеликим літ вона виглядає всього на п'ятдесят.
Співачка починає співати, і ось тут-то виявляється найстрашніше: співати вона не уміє. Її хрипкий голос явно говорить проте, що голосові зв'язки вона довгий час обробляла віскі і сигарами. До того ж при співі прийнято тягнути голосні звуки (про це діти вже в школі, на уроках співу, взнають). Але співачка тягне згідні. Я довго не знаходив, з чим можна було б порівнятицей голос, а потім знайшов такий образ: кішку тиждень не годували, потім прищикнули дверима і облили кип'ятком. Вона кричить - тому що їй боляче. Але голосно кричати не може - тому що немає сил.»
(Пісня звучить. На лицях учасників - неприхована огида. Дивлячись на деяких, можна подумати - ще небагато, і їх вирве.Пісня продовжується. Продовжує і розповідач, але інтонація його голосу міняється).
«. Хоча повинен відзначити, що, не дивлячись на свій змінений стан, музиканти грають не так вже погано, з своєю справою вонисправляються. Більш того, вони, здається, уловлюють настрій публіки. І якщо вслухатися в голос співачки, то починаєш помічатищо він володіє певною мелодійністю. І тягне вона не всі згідні, а тільки «м» і «н».
Я давно намагався зрозуміти, в чому приваблива сила цього голосу, і раптом усвідомив: це ж голос жінки в стані оргазму.Такий же низький, хрипкий і переривистий.»
(Пісня продовжується, та ж сама пісня. Але всі учасники семінару поводяться по-іншому. Вираз огиди зник з їх лиць. Теперна лицях, швидше, інтерес. А у деяких навіть щире захоплення. Ту ж саму пісню той же самий голос вони вже сприймають по-іншому. Зовсім по-іншому).
«. Так, це вона: та сама велика Дженніс Джоплін, яка померла в свої двадцять три роки від того, що передозував наркотиків,як тоді було модне.»
(Все. Все до єдиного учасники тепер відносяться до того, що чули, інакше. А що змінилася? Об'єктивно подія залишилася тієюж самою. Змінився опис цієї події).
Отже. Мир - цей опис миру. Цей вираз приписують і Людвігу Вітгенштейну, і Карлосу Кастанеде («Казці про силу»). Тому мине упевнені, хто сказав це першим...
У Олександра Котлячкова є цикл коротких розповідей, з'єднаних загальною темою: мир - цей його опис. Цикл називається «Правдивіісторії». Приведемо дві історії, які чомусь користуються найбільшою популярністю.

www.altanaua.com/professionalnaia_attestatsia_i_sertifikatsia_itp.html сертификация инженеров.
akadem-iap.ru Попробуйте казино максбет и вы узнаете что такое неподдельный азарт.