Людоїди і етика

«Той, хто самовпевнено заявляє, що добрі манери скрізь однакові, а люди - скрізь люди, ніколи не виїжджав з свого села».
Роберт Енсон Хайнлайн
«Слюсарюю - слесарево, а кесарю - кесарево».
Російська приказка

Двадцять дев'ять років, з 1843 по 1872 рік, йшли так звані маорийские війни. Найсильніше у той час у військовому відношеннідержава - Великобританія - воювала з дикими племенами, що населяли Нову Зеландію. Воювати було за що: зручне географічне положення, сприятливий для європейців клімат, природні багатства.
Маорійци прийшли до Нової Зеландії на тисячу років раніше європейців, мали багату культуру, але только-только починалипереходити до рабовласницького ладу. Особливістю маорийцев було те, що в їх середовищі повсюдно було поширено людоїдство.
Пояснювалося це просто: окрім людей, з ссавців в Новій Зеландії у той час жили тільки собаки і щури. Зараз країна займаєодне з провідних місць в тваринництві, а сто п'ятдесят років тому корене населення страждало білковим голодом (приблизно така ж картина спостерігалася колись і на островах Карибського басейну).
І маорийцы вважали саме собою розуміючим їсти своїх полонених. Це вважалося абсолютно природним. Катувати полонених передцим теж було в порядку речей.
Але парадокс. Англійців дуже дивувало, чому маорийцы ніколи не нападають на обози із зброєю і продовольством. Коли вонизадавали це питання полоненим маорийцам, ті абсолютно щиро відповідали: «А як же ви тоді воюватимете?»
Тобто і поняття про моральність, і розуміння тактики і стратегії війни корінним чином відрізнялися від європейських. Всебуло поставлено з ніг на голову.
Даний приклад наочно може продемонструвати, що в цьому світі немає нічого універсального. Дійсно, люди відрізняються одинвід одного. І, крім всього іншого, обумовлено це тим соціальним середовищем, в якому людина вихована.
Тому, застосовуючи «зброю-слово, украй бажано, а іноді просто обов'язково, враховувати такі особливості людини, як його виховання,рівень освіти і культури, соціальне положення. То що чудово подіє проти високопоставленого хама, може виявитися малодійовим проти вуличного хулігана. І навпаки. Тому кращемати різні заготівки, різні фоносемантические формули, які можна застосовувати в різних ситуаціях.
Мисливці знають, що немає значення стріляти ведмедячим жаканом по зайцях або куріпках. Безглуздо стріляти у вовка дрібнимдробом. А іноді взагалі краще всього діють силки і капкани.

Зовнішня поведінка навідною псую
«Якщо плюнути в пащу лева, лев стане ручним».
Джон Стейнбек
«Якщо дух слабий, то не допоможуть ні прийоми рукопашного бою, ні зброя».
Імай Ліхтенфельл,создатель однієї з самих
ефективних систем самозахисту «Крав-мага»
«Війна - це шлях обману».
Сунь Цзи, китайський полководець VI в. до н.е.
«Добрий понт - дорожче за гроші».
Стара міліційно-кримінальна істина

Газовый Электрические котлы, запчасть, запчасти к газовым котлам.

Статті

Buy Levitra 20mg . affordable auto insurers