ОБСТАНОВКА, БЛИЗЬКА ДО БОЙОВОЇ

«Спокій, тільки спокій».
Астрід Ліндгрен «Карлсон, який живе на даху»
«Боягуз вічно базікає про мужність».
Персидське прислів'я

Хочемо ми того чи ні, але завжди і у всьому головне - це сила духу (незалежно від того, що мається на увазі під словом «дух»).В нашому контексті мається на увазі внутрішня готовність людини захищати себе. Але навіть для того, щоб озвіріти треба спочатку заспокоїтися і правильно оцінити обстановку, Як це зробити?
Давайте виходити з того, що в людині все взаємозв'язано - і тіло, і емоції, і здатність рухатися, і здатність міркувати.Тому ключ для збереження самовладання в екстремальній ситуації - це правильне дихання. Що нам із цього приводу рекомендують фахівці?
При виникненні стресової ситуації слід поглянути вгору, зробивши при цьому глибокий вдих, і, опускаючи очі до рівня горизонту,плавно видихнути, максимально звільнивши легені. Звичайно достатньо двох-трьох повних вдихів-видихів. Одночасно можна уявити собі дуже глибокий по насиченості голубий колір (це вже з йоги). Ідеально при цьому - посміхнутися
Такий прийом можна використовувати, наприклад, перед «викликом на килим» до начальника. Але що робити, якщо часу на всеце ні? Що робити, якщо відлякати когось треба миттєво?
Тоді краще всього використовувати спеціальне силове дихання - ибуки. Для цього робиться швидкий вдих через ніс. Наповнившиживіт повітрям, його з силою видихають через рот протягом п'яти секунд з повним розслабленням м'язів. Краще всього у цей момент представити себе коброю в бойовій стійці. І, видихаючи повітря, так же люто і грізно зашипіти.При цьому бажано вискалити зуби.
Людина, яка вишкіряє зуби у момент небезпеки, викликає страх у агресора і позбавляє його упевненості в перевазі. А це вжедо певної міри - пристріт.
Тепер давайте, сумістимо приємне з корисним. Виконайте таку вправу.
Подивіться в дзеркало. Зробіть дихання ибуки, але, видихаючи, прошипіть (тільки виразно!) яку-небудь фоносемантическую формулупсування. Ну, наприклад: «Зябра розірву!» Або: «Кинжал захотэл?!» (якщо, звичайно, зовнішність дозволяє вам «працювати підабрека»). Як саме? А ви повторите спершу перед дзеркалом раз сто, наступного дня ще раз сто - поки не почнете лякатися того, хтов дзеркалі.
Для миттєвого відлякування можете також використовувати фрази, вже що зарекомендували себе:
«Душу вичавлю до шкірки»;
«Пику розрізатиму»;
«Очі поріжу»;
«Пику розверну»;
«Жопу роздеру»;
«Скоро пику розвернеш»;
«Вуха вузлом зав'яжу»;
«Розтрощу пику»;
«Відразу заражу проказою».

«Кращий засіб самозахисту - бігти не оглядаючись».
Н. Н. Ознобішин, один з творців бойове самбо
«Відповідай на удар ударом, а на усмішку усмішкою».
Олександр Грін
«Боягузи стають сміливими, якщо помічають, що їх бояться».
У Шекспір
«Я люблю хоробрих; але недостатньо бути рубакою, - треба також знати, кого рубає!»
Фрідріх Ніцше

А ще необхідно швидко оцінити ситуацію. Для чого? Щоб знати, що робити далі: говорити, бити, тікати.
Що треба оцінювати? Давайте візьмемо крайній випадок: загроза нападу на вулиці (не «крайні випадки» легко потім можна будезмоделювати самостійно).
В кожній конкретній ситуації працює взаємодія трьох взаємозв'язаних чинників: можливості агресора, ваші можливості і зовнішніумови (освітленість, наявність інших людей, наявність предметів, якими можна оборонятися, і т. п.).
Спершу, зрозуміло, треба зрозуміти наміри вашого опонента. Чи представляє він для вас загрозу? Це вже залежить від вашогодосвіду. Не дарма говорять, що «у страху очі великі» - але говорять і інше: «Вовків боятися - в ліс не ходити».
Ідеально, звичайно, уникати ситуацій, в яких ви можете виявитися в ролі жертви. Свого часу одному з авторів доводилося виступатиз лекціями на правові теми в колективах. Людей, між іншим, цікавило не тільки то «скільки і за що» можуть дати, але і - що робити при нападі.
Правда, іноді просто дивуєшся з людської наївності. Одна дівчина запитала, що ж робити, якщо на неї під час вечірньої пробіжкинападуть насильники. Автор про всяк випадок поцікавився, де вона вважає за краще бігати. І вона цілком природно отак, відповіла, що бігає в районі покинутого кладовища. Їй, звичайно, пояснили, як поводяться в таких випадках,але підкреслили, що краще вибрати для пробіжок інше місце. А для чоловічої аудиторії є стара міліційна мудрість: Не «сунь свій ніс туди, куди собака хвіст не сунув».
Ну гаразд, ситуації бувають різні, від нападу не застрахований ніхто. Отже ж треба знати про можливого супротивника?
Від грабіжників іноді є можливість «відкупитися» (якщо ви не озброєні, не умієте добре битися або бігати). На жаль, частонападають зовсім не з корисливою метою (або не тільки з нею); порой мету нападу - понівечити або убити (причому «із спортивного інтересу»).
Частіше за все цим відрізняються наступні категорії злочинців:
шизофреніки параноїдального (тобто маревного) типу (маніяки-садисти);
люди з неадекватними реакціями на оточуючих (наприклад, психопати);
хворі з антисоціальним типом особи (їх характеризує повна відсутність відчуття вини і того, що називають совістю).
Останні, напевно, найбільш небезпечні. Їх не дарма називають «отморозками». Для них агресія - норма поведінки. Тому, якщотака зустріч все ж таки відбулася, то після того, як ви вимовили формулу псування (якщо встигли), треба або зразу ж ховатисяабо завдавати попереджуючого удару в життєво важливий центр. Інакше вашому «псуванню» -гріш ціна.
«Сильний ефект дає в таких випадках миттєвий перехід до виконання ролі психопата. Дикі крики, гарчання, божевільний виразобличчя, поточна з рота слина або піна на губах - все це діє на супротивника пригноблюючий. Зрозуміло що без попередніх тренувань подібну роль добре не зіграєш. «Відмороженого» або п'яного зупинить тільки втрата свідомості,перелом кінцівки, найсильніший больовий шок. Ніколи не обмежуйте себе у виборі засобів самозахисту ніколи не щадите нападаючих. Заборонених прийомів в жорстокій бійці не буває, благородність в сутичці з бандитами - простодурість».
А. Е. Тарас

Східне прислів'я свідчить: «Незаряджену рушницю бояться двоє». Той, у кого рушниця, і той, кому рушницею загрожують. Аджеваш супротивник - теж людина. І він, між іншим, теж не знає напевно, з ким зв'язується. А треба йому зв'язуватися з психом?
Є один старий міліційний прийом (хоча застосовують його не тільки в міліції). Якщо супротивник один і стоїть прямо передвами, перед нанесенням попереджуючого удару поглянути йому в очі (щоб він ваш погляд відчув), а потім швидко погляд перевестиподивившися так, немов ви побачили когось за його спиною. Якщо це зробити уміло, то, як правило, людина інстинктивно обертається.Цю мить слід використовувати тільки з однією метою - бити на поразку. Іноді додатково до погляду доречний крик: так, немов ви побачили за спиною агресора свого спільника. Наприклад: «Давай!»Безумовно, для застосування цього прийому необхідне попереднє тренування.
Як визначити, що людина для вас небезпечна? По його поведінці, міміці, погляду, словам. Дуже рідко агресор не намагаєтьсязалякати передбачувану жертву. Не залякують або професійні вбивці, або дуже хитрі маніяки. Звичайно будь-який агресор розуміє, що треба зламати жертву морально. Для цього використовується і міміка, і словесні загрози,і ненормативна лексика, і демонстрація зброї.
Часто сигналом того, що очікується напад, служить вторгнення у вашу «інтимну зону» (50 см від тіла). Природно, ми говоримоне про чергу або суспільний транспорт але якщо на темній вулиці до вас несподівано дуже близько підходить людина - це сигнал небезпеки.
Пам'ятайте напуття фахівця. А. Е. Тарас, безперечний авторитет в науці про важкі ситуації, говорить:
Краща оборона - це атака.
Краща атака - раптова.
3) Атака повинна бути максимально.болезненна для супротивника (те ж саме з порчей, давайте жаліти не супротивника, а себе).
Потрібні заборонені прийоми або зброя (те ж саме псування - теж зброя - прим. авт.).
Битися із зброєю краще, ніж без нього.

«Морда лопатою»

«Вважаю, що правду про гіпноз повинні знати всі».
Вольф Мессинг
Ми вже вживали якось вираз, винесений в назву розділу. І це - не з любові до жаргонних слівець. Для авторів даної праціці слова сталі свого роду спеціальним терміном, що має строго певне значення. Яке?..
В книзі одного з самих відомих естрадних гіпнотизерів Вольфа Мессинга «Моє життя» є такий епізод.
Йде 1910 рік. Вольф вирішує бігти з будинку, розташованого в єврейському містечку Гора-Кальоварія поблизу Варшави. В кишеніу нього вісімнадцять гроша. Події, згідно опису Мессинга, далі розвиваються так (курсив в тексті наш).
«Я пішов на найближчу станцію залізниці. Увійшов до напівпорожнього вагону першого потягу, що попався. Виявилося потім, вінйшов на Берлін. Заліз під лавку, бо квитка у мене не було - останній злочин в моєму житті. І заснув безтурботним сном праведника. А було мені тоді одинадцять років.
Була глибока ніч. Потяг наближався до Познані. До дверей вагону увійшов кондуктор. Він обережно будив заснулих пасажирів,тряс їх за плечі і перевіряв квитки. Так само швидко, але неминуче, як схід сонця, він наближався до мене. По часах він нахилявся і заглядав під лавки. Вагон був погано освітлений - огризками свічок на двох скляних ліхтарях на йогокінцях. Під лавками лежали мішки і вузли пасажирів. І тому він помітив мене тоді коли заглянув безпосередньо під мою лавку.

  • Молода людина, - у мене у вухах і сьогодні ще звучить його голос, - ваш квиток.

Нерви мої були напружені до межі. Я протягнув руку і схопив якийсь що валялася на підлозі папірець. Наші погляди зустрілися.Всією силою пристрасті і розуму мені захотілося, щоб він прийняв брудний папірець за квиток. І він узяв її, повертів в руках.Нарешті сунув її у важкі щелепи компостера і клацнув ними. Протягнувши мені назад «квиток», він ще раз посвітив мені в обличчя,голосом, що подобрів, сказав: «Навіщо ж ти з квитком - і під лавкою їдеш? Вилазь, є ж місця.»
Вольф Григорович був надзвичайно талановитим артистом і умів напускати туман, як ніхто інший. Знову ж таки, не дарма говорять:Не «прибрехати - історії не розказати». Але давайте припустимо, що все, що він пише в своїх мемуарах, чиста правда. Тоді написане можна прочитати, щонайменше, на двох мовах. Людина легковірна зрозуміє по-своєму, але для скептика все можебути інакше.
Ми вже говорили, що оцінювати ситуації слід, виходячи з взаємодії трьох зв'язаних чинників: 1) можливостей опонента, 2)ваших можливостей; і 3) зовнішніх умов.
Давайте проведемо аналіз ситуації з Вольфом Мессингом з урахуванням вказаних трьох чинників.
1. Зовнішні умови. Глибока ніч: спати хочеться всім, у тому числі, кондуктору. Вагон погано освітлений. В напівтемрявіможна і не роздивитися, що за папірець йому подали.
2. Можливості кондуктора. Судячи з розповіді, він людина неагресивна, культурна («обережно будив»). Від монотонної, одноманітноїроботи (перевірка квитків, заглядання під лави) він діє автоматично, тобто знаходиться в природному трансовом стані.
Крім цього, можуть спрацювати в множині (хай, необов'язково) і інші чинники.
Можливо, кондуктор любить дітей.
Можливо, він не любить трудності (самі посудите: що робити з малолітнім безбілетником - висаджуй його, відводь в поліцію,щось пиши і т. п.)
Тобто, бажання знайти безбілетного (тим більше, малолітнього) пасажира у нього, швидше за все, ні. Підсвідомо він бажає,щоб при перевірці все було нормально.
При цьому він погано бачить в слабо освітленому вагоні. Свій ліхтар у нього напевно тьмяний і незручний (адже це 1910 рік).Узяти «квиток» і йти в кінець вагону до джерела світла, щоб розглянути? Небажання - потім ще назад повертатися. Легше побачити те, що хочеться побачити. Тим більше, враховуючи поведінку хлопчика.
3. Поведінка Вольфа. Як поводяться малолітні безбілетники? Тікають, ховаються, огризалися, благають або плачуть. А тут?Протягує «квиток». Та ще абсолютно відкрито і чесно дивиться прямо в очі. І ні тіні боязні в поведінці і в погляді.

Беручи до уваги всі разом узяте, кондуктор цілком може побачити саме те, що він бажав би побачити. А потім навіть пошкодуватималенького і заляканого пасажира.
Ось це все в комплексі і називається - «морда лопатою».
У Ярослава Гашека є забавна розповідь на цю тему. Він називається «Магічна сила погляду».
«Одного разу пан Вашатко розказував в кафе про свою дивну подорож по Африці (в якому насправді він бачив тільки каїр і Александрію).Серед інших чудес, яких він в Африці надивився, пан Вашатко згадав що його навчили там за допомогою сили погляду приборкувати самих диких звірів, та і людейтеж.
А не могли б ви надати дію таким шляхом, скажімо, геть на того високого пана, що сидить навпроти? - запитав його один зприсутніх.
Зрозуміло! Я накажу своїм поглядом, і він підійде до нашого столу.
Пан Вашатко обернувся лицем до високого пана і цілих дві хвилини свердлив його пронизливим поглядом.
Дійсно, через дві хвилини незнайомий гігант піднявся, підійшов до столу, за яким сидів пан Вашатко, підняв руку, як длявітання, і. вліпив йому відразу два такі «дружні ляпаси», що бідолаха повалилася із стільця.

  • Так, - звертаючись до гіпнотизера, вимовив за тим велетень задоволено, - а зараз спробуйте ще раз так само нахабно вирячитина мене очі!»
термокружка nikon termosa.com.ua/catalogru.php?catID=2 термочашка купить киев