МІРКУВАННЯ ПСУВАННЯ

«Раз в році і палиця стріляє».Народна мудрість

Чи небезпечні формули наведення псування самі по собі? Думаємо, що нас легко зрозуміють, якщо ми скажемо, що небезпека- можлива. Приблизно така ж, як у рушниці.
А рушниця небезпечно, коли з нього стріляють. І не просто так, а ретельно прицілившися. Що вже залежить від стрільця. Івбиває не рушницю, а стрілець.
При наведенні псування теж все залежить від уміння того, хто її наводить. Якщо наводити псую невміло, то можна заподіятишкоду самому собі. Знову так само, як з рушницею: в невмілих руках воно представляє небезпеку і для оточуючих, і для тогохто рушницю тримає.
При цьому треба враховувати, що псування навести можна і без фоносемантических формул. Це важче, ця справа випадку. Цетак само, як з рушниці не стріляти, а уміло їм бити-- в порівнянні з пострілом ефект буде нижчим.
Тому, мабуть, не стоїть відноситься до таких формул, як до надтаємних і наднебезпечних знань. Навряд чи треба уподібнюватисяП'ятниці з романа «робінзон Крузо». Пам'ятайте, спочатку П'ятниця дуже боявся рушницю робінзона, і навіть молився цій рушниціпросячи його пощадити. А з часом робінзон зробив з П'ятниці доброго стрільця, і П'ятниця міг захищатися і здобувати їду.
А. Котлячковым розроблено для наведення псування декілька тисяч фоносемантических формул, дію яких можна прогнозувати наперед.В даній книзі ми для прикладу приводили деякі їх їх. Публікувати всі формули не бачимо значення. Причин дещо.
По-перше, при бажанні можна підібрати на комп'ютері таких формул скільки завгодно, по сотне-другой в день.
По-друге, знаючи основи (плюс фантазія і трохи лінгвістичних здібностей), це може робити багато хто.
По-третє, велику ## формул ми залишаємо «про запас» - скажімо, на той випадок, якщо доведеться писати нову книгу.
По-четверте, ми готові поділитися своїми запасами із зацікавленими лицями, і робили це на сайті влітку 2000 роки.
І, по-п'яте, питання про моральність наших занять все одно залишається складним і не вирішеним до кінця. І нам не хотілосяб уподібнюватися Паниковському, який свого часу шукав людей, високоморальних настільки, щоб дати «справжню ціну».